Lajme

​10 viktima dhe 477 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

0
​10-viktima-dhe-477-raste-te-reja-me-covid-19-ne-maqedonine-veriore

Instituti i Shëndetit Publik njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 404 pacientë, ndërsa e kanë humbur betejën me virusin 10 pacientë.

Që nga fillimi i epidemisë në Maqedoninë Veriore janë diagnostikuar 87 590 persona me virusin korona, prej tyre 68.695 e kanë fituar betejën, 2.657 kanë humbur jetën. Aktualisht numri i të sëmurëve me COVID-19 është 16.238.

Lexo të tjera