Lajme

​Dialogu, Lajçak thotë se pajtohet plotësisht me Thaçin

0
​dialogu,-lajcak-thote-se-pajtohet-plotesisht-me-thacin

Emisari special i BE-së për dialogun Miroslav Lajçak është deklaruar në lidhje me procesin e dialogut Kosovë-Serbi, me ndërmjetësimin evropian.

Ai në një postim në Twitter ka bërë të ditur se pajtohet plotësisht me deklarimet e presidentit Thaçi për vazhdimin e dialogut si alternativa e vetme.

“Nuk do të mund të pajtohesha më shumë”, ka shkruar Lajçak. /Lajmi.net/ 

Thaçi-Lajçakut: Kosova dhe Serbia duhet ta arrijnë marrëveshjen finale

Lexo të tjera