Sport

​Peja – Ylli, mësohet skuadra fituese e Ligës Unike në basketboll

0
​peja-–-ylli,-mesohet-skuadra-fituese-e-liges-unike-ne-basketboll

Skuadra nga Suhareka, Ylli është fitues dhe kampion i kësaj gare pasi e mposhti Pejën me rezultat të ngushtë 82-79, pra me vetëm tri pikë epërsi, përcjellë KosovaPress.

Ndryshe ky ishte sezoni i parë i kësaj gare i organizuar nga Federata e Basketbollit të Kosovës në bashkëpunim me atë të Shqipërsë ndërmjet tetë skuadrave më të mira të të dy vendeve.

Lexo të tjera