Teknologji

10 aplikacionet qe ju ndihmojnë të punoni në shtëpi

0
10-aplikacionet-qe-ju-ndihmojne-te-punoni-ne-shtepi

Disa nga ne akoma jemi duke punuar nga shtëpia dhe nëse nuk i keni shkarkuar tashmë, këtu janë 10 aplikacione thelbësore që do ta bëjnë punën në shtëpi shumë më të organizuar, transmeton lajmi.net.

1.Wave Invoicing

Wave Invoicing

Wave ju lejon të krijoni dhe dërgoni fatura të personalizuara, të kontrolloni statusin e tyre të pagesës dhe të dërgoni automatikisht përkujtesa kur një faturë është e vonuar.

2.Slack

(Picture: slack.com)

Slack është pak si një dhomë bisede pune, e plotë me përmendje dhe njoftime, ndarje të lehtë planesh dhe kanale vetëm për ftesa për çdo biznes që duhet të dihet.

3.Expensify

(Picture: expensify.com)

Expensify nuk është aplikacioni i parë që përpunon faturat duke përdorur kamerën e telefonit tuaj, por klasifikimi automatik, kapja e kilometrazhit GPS dhe rimbursimet e automatizuara e bëjnë më të lehtë se kurrë.

4.Otter Voice Meeting Notes

(Picture: otter.ai)

Otter është një regjistrues zëri me një ndryshim. Në vend që të kaloni mbledhje të tëra duke mbajtur shënime (dhe pastaj duke harruar menjëherë ato që i referohen gjysma e tyre), lëreni aplikacionin të regjistrojë gjithçka dhe ai do të përdorë inteligjencën artificiale për të transkriptuar bisedën, madje ndan tekstin që rezulton në folës të ndryshëm.

5.FreshBooks

(Picture: freshbooks.com)

FreshBooks është më shumë një mjet i kontabilitetit gjithçka në një. Ai gjithashtu merret me faturat dhe shpenzimet, por lejon ndjekjen e detyrave, komunikimin me klientët dhe ju lejon të merrni pagesa me kartë krediti.

6.Dropbox

(Picture: dropbox.com)

Dropbox ofron një mori karakteristikash bashkëpunuese duke mbetur të sigurt dhe miqësor ndaj përdoruesit. Kjo ju lejon të përdorni skedarë nga pothuajse kudo me një lidhje interneti, me hapësirë ​​të madhe për ruajtje dhe mbështetje për shumë platforma të ndryshme.

7.Flow

(Picture: bonobolabs.com)

Flow nga Moleskine Studio është ideale për gjithçka, nga skica të përafërta deri te dizajne të hollësishme, veçanërisht kur kombinohen me majën e lapsit të Apple.

8.SignEasy

(Picture: signeasy.com)

SignEasy e bën procesin plotësisht digjital. Importoni dokumentin nga emaili ose hapësira ruajtëse e re, nënshkruani në ekranin e pajisjes tuaj me gisht dhe dërgojeni përsëri.

9.Asana

(Picture: asana.com)

Skuadra dhe mjetet e menaxhimit të detyrave të Asana-s janë ideale për të siguruar që gjërat të bëhen në kohë pa shumë orë të vona ose panikë të minutës së fundit.

10.PayPal Here

(Picture: paypal.com)

Ju ndoshta keni përdorur PayPal kur blini gjëra nga eBay, por nëse drejtoni një biznes që merr pagesa personalisht, veçanërisht me blerësit që nxiten të përdorin plastike në vend të parave të gatshme, PayPal Here ju lejon të karikoni karta duke përdorur telefonin tuaj. /Lajmi.net/

Lexo të tjera