Lajme

185 raste aktive me COVID-19 në Gjilan, tetë prej tyre në hospitalizim

0
185-raste-aktive-me-covid-19-ne-gjilan,-tete-prej-tyre-ne-hospitalizim

Këto komente ai i bëri në takimin e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19, ku edhe doli apeli për qytetarët që të vazhdojnë t’i respektojnë me përpikmëri masat kundër përhapjes së virusit.

Gjendja e përgjithshme në Gjilan sa i përket përballjes me COVID-19, është kjo: 1276 raste pozitive në total, 1043 të shëruar, 185 raste aktive, 48 të vdekur, 8 në hospitalizim dhe 152 mostra në pritje./Lajmi.net/

Lexo të tjera