Lajme

22 viktima pas rrëzimit të një avioni ushtarak

0
22-viktima-pas-rrezimit-te-nje-avioni-ushtarak

“Kanë vdekur 22 persona. Kërkimi për dy persona të tjerë po vazhdon”, tha zëvendësministri i Brendshëm, Anton Guerashchenko, raporton ATSh.

Sipas tij, në avion kishte gjithsej 28 personash, përfshirë shtatë anëtarë të ekuipazhit dhe 21 studentë.

Avioni u rrëzua në ulje rreth, dy kilometra larg aeroportit ushtarak “Tchougouïv” dhe mori flakë menjëherë pas rrëzimit, një zjarri që u arrit të shuhej një orë më vonë.

Lexo të tjera