Fun

5 restorantet më të çuditshme që ekzistojnë aktualisht në botë

0
5-restorantet-me-te-cuditshme-qe-ekzistojne-aktualisht-ne-bote

Me qëllime të ndryshme por interesante, këto janë 5 restorantet më të çuditshme në botë, transmeton lajmi.net.

 1. Darka në qiell, Kanada
  10 Most Unusual, Strange, Rare and Weird Restaurants around the World - Trends and Health

Në konceptin e një restoranti të lëvizshëm të bazuar në risi, ngjitet në mënyrë të sigurt në 160 metra në “karriget e ngrënies”, me një tavolinë, personelin e pritjes dhe gjithçka tjetër për të shijuar.

Ky është emri i Darkës në Qiell, këto restorante më të çuditshme kanë fituar popullaritet në të gjithë botën dhe tani ofrohen për periudha të kufizuara në qytete të botës, përfshirë Montrealin.

 1. Lakra dhe prezervativët, Tajlandë
  Cabbages & Condoms in Bangkok - Quirky Thai Restaurant in Sukhumvit

Mechai Viravaidya është një punëtor për kontracepsion në Tajlandë dhe ai sot njihet si prezervativi.

Klientët marrin disa prezervativë me faturën e tyre. Restoranti përqendrohet në çështje të tilla si lidhjet e drejtpërdrejta midis popullsisë dhe varfërisë. Është me të vërtetë një nga restorantet më të çuditshme në botë.

 1. Restoranti i zhveshur, Londër
  Eat for Free at This Berlin Restaurant If You Get Naked | HYPEBAE

Është restoranti i parë dhe i vetmi lakuriq në Londër. Edhe pse është i hapur vetëm për tre muaj.

Ky eksperiment social është shumë popullor. Duket se shumë njerëz duan të shkojnë këtu sepse kanë një listë pritjeje prej 46 mijë personash. Kur pronari pyet pse donte që njerëzit të ishin lakuriq, ai tha se njerëzit mund të përqendrohen në ushqim.

 1. Salloni i qetësimit me akull, Dubai
  Chillout Ice Lounge Dubai - Chill Out Lounge Dubai - JTR Holidays

Salloni i qetësimit është salloni i parë i akullit në Lindjen e Mesme me idhujt e tij të bukur dhe rregullimet e ndriçimit të brendshëm. Ju shijoni një pije falas gjatë mbërritjes dhe nëse është e nevojshme, disa snacks të nxehta janë të siguruar.

 1. O.Noir, Kanada
  Dark Room Dining: O'Noir Toronto Restaurant Lets You Enjoy Dinner Without Seeing it (UPDATE)

Kjo përvojë e romanit padyshim që i jep një rrotullim të ri fjalës “takim i verbër”. Ushqimi në errësirë ​​ka qenë për një kohë të gjatë jashtë vendit, por ky koncept u prezantua për herë të parë në Kanada në 2006 me inaugurimin e O.NOIR në Montreal dhe më pas vendin e dytë në Toronto në 2009. /Lajmi.net/

Lexo të tjera