Bota

6 viktima dhe 349 raste me Covid-19 në Shqipëri

0
6-viktima-dhe-349-raste-me-covid-19-ne-shqiperi

Nga 2899 testime të kryera, janë konfirmuar 349 raste të reja, ndërsa raportohet se janë shëruar 604 persona, raporton A2.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 279 pacientë, 9 në terapi intensive, nga të cilët 2 pacientë janë të intubuar. /Lajmi.net/

Lexo të tjera