Sport

750 gola në karrierë për Ronaldon

0
750-gola-ne-karriere-per-ronaldon

Ylli portugez vuri veten në listën e golashënuesve në fitoren 3:0 të Juventusit në shtëpi ndaj Dynamo Kyiv.

Për Ronaldon, ky ishte goli i 750 në karrierë, në të gjitha garat.

450 prej tyre i ka shënuar në fanellën e Real Madrid, 118 në fanellën e Manchester United, 102 te Kombëtarja e Portugalisë, 75 te Juventus dhe pesë te Sporting./Lajmi.net/

Lexo të tjera