Bota

A e ka ftuar Vetëvendosje, Vjosa Osmanin në parti?

0
a-e-ka-ftuar-vetevendosje,-vjosa-osmanin-ne-parti?

Kjo e fundit nga gazetarët është pyetur edhe për kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani si dhe një ftesë të mundshme nga VV për t’iu bashkëngjitur kësaj partie, shkruan lajmi.net.

E Haxhiu para gazetarëve ka thënë se VV nuk i ka bërë ftesë Osmanit për t’u bashkuar në parti, pasi që sipas saj, ata respektojnë qëndrimet publike të kryetares së Kuvendit.

“Sa i përket ftesës për zonjën Osmani, natyrisht që nuk i kemi bërë ftesë që të vijë në Lëvizjen Vetëvendosje. Ne respektojmë qëndrimet publike të zonjës Osmani. Ato ka kohë që i thotë ato publikisht dhe nuk ka diçka të re në këtë drejtim”, ka thënë Haxhiu. /Lajmi.net/

Lexo të tjera