Rozë

A u kujtohet Nermin? Ja si duket sot (FOTO)

0

Selin Demiratar është aktore e famshme turke.

Ka marrë pjesë në shumë seriale dhe ka pasur sukses. Por, në serialin “Jetë e hidhur” u bë më e përfolura e mjeteve të informimit në Turqi.

Selin Demiratar është e lindur më 20 mars 1983 në Stamboll.

Në vitin 1999 fiton konkursin “Miss Globe”, duke e përfaqësuar Turqinë në “Miss Bota”, ku fiton vendin e tretë, me çka edhe filloi karrierën profesioniste si aktore, shkruan Dritarja.net

 

 

 

View this post on Instagram

🌺 @sedabakan @dsibel Kuzilerimmm

A post shared by Selin Demiratar (@slndmrtr) on

Lexo të tjera