Sport

AC Milan konsideron rinovimin me yllin e skuadrës

0
ac-milan-konsideron-rinovimin-me-yllin-e-skuadres

Sipas Tuttosport, Kjaer e ka bindur klubin me paraqitje, andaj gjiganti italian mund t’i ofrojë rinovimin edhe për një vit tjetër, transmeton lajmi.net.

Kjaer këtë edicion zhvilloi shtatë ndeshjet e Seria A dhe ka bërë 32 paraqitje që prej kalimit në “San Siro” gjatë afatit të janarit.

31-vjeçari fiton rreth 1.2 milionë euro për sezon dhe “Rosonerët” duan ta mbajnë së paku deri në vitin 2023.

Me kontratën e re, Kjaer nuk do këtë rritje page./Lajmi.net/

Lexo të tjera