Sport

Ajax – Roma, formacionet zyrtare

0
ajax-–-roma,-formacionet-zyrtare

Roma mpsohti Shakhtar Donetsk  ndërsa Ajaxi eliminoi liderin e Ligue 1, skuadrën e Lille, shkruan lajmi.net.

Për “Giallorossët” mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm, El Shaarawy, Karsdorp, Kumbulla, Mkhitaryan, Smalling dhe Zaniolo mungojnë.

Ndërsa për Ajax, Blind, Haller, Marazaoui dhe Onana nuk janë të gatshëm.

Formacionet zyrtare të klubeve./Lajmi.net/

Ajax: Lopez, Mancini, Cristante, Ibanez, Peres, Diawara, Veretout, Spinazzola, Pellegrini, Pedro, Dzeko.

AS Roma: Scherpen, Timber, Alvarez, Klaasen, Neres, Gravenberch, Tadic, Rensch, Martinez, Tagliafico, Antony.

Lexo të tjera