Sport

Akil Gjakova pas triumfit në Lisbonë: Falënderoj të gjithë për përkrahjen dhe besimin

0
akil-gjakova-pas-triumfit-ne-lisbone:-falenderoj-te-gjithe-per-perkrahjen-dhe-besimin

Gjakova triumfoi ndaj izraelitit Tohar Butbul për të fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos në Lisbonë, shkruan lajmi.net.

Akili arriti të fitojë me IPPON në Golden Score, me një lëvizje fantastike duke e mposhtur Butbul, për të rrëmbyer medaljen e parë të artë të Kosovës në kategorinë e meshkujve.

Pas fitores historike, Gjakova shfrytëzoi rrjetin e tij social, Instagram, për të falënderuar trajnerin Driton Kuka dhe të gjithë tifozët për mbështetjen.

“Faleminderit te gjithëve për përkrahjen dhe besimin”, deklaroi Gjakova në Instagram./Lajmi.net/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Akil Gjakova (@akilgjakova)

Lexo të tjera