Uncategorized

Alban Mehmeti lanson këngën “Kosovare”

0

Alban Mehmeti është rikthyer me projekt të ri muzikor, kësaj radhe sjell këngë plot me ritëm, shkruan lajmi.net.

Kënga e re e Albanit titullohet “Kosovare” dhe vjen pikërisht në prag të festave të fundvitit.

Tekstin dhe muzikën e këtij projekti e punoi Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin është kujdesur Labinot Mezini.

Kënga “Kosovare” vjen pak ditë pas publikimit të potpurisë që Alban Mehmeti e solli me Kaltrina Selimin. /Lajmi.net/

 

View this post on Instagram

 

Pershendetje çunat e gurbetit 🖐🏼 https://youtu.be/pGZAyVFTmcA

A post shared by albanmehmetiofficial (@albanmehmetiofficial) on

Lexo të tjera