Lajme

Alexander de Croo, kryeministër i ri i Belgjikës

0
alexander-de-croo,-kryeminister-i-ri-i-belgjikes

Zgjedhja vjen 16 muaj pas zgjedhjeve dhe pas negociatave intensive, raporton ATSH.

Duke cituar “burime të besueshme”, agjencia belge e lajmeve, Belga, tha se politikani De Croo do të kryesojë qeverinë e koalicionit me shtatë parti.

Lexo të tjera