Fun

Alpinisti pa pajisje sigurie përdor duart e tij për t’u ngjitur në rrokaqiellin më të lartë në Paris

0
alpinisti-pa-pajisje-sigurie-perdor-duart-e-tij-per-t’u-ngjitur-ne-rrokaqiellin-me-te-larte-ne-paris

Videot e postuara në mediat sociale treguan se burri i paidentifikuar po shkallëzonte kullën Montparnasse 210 metra të premten në mbrëmje, ndërsa shërbimet e urgjencës, përfshirë makinat e policisë dhe ambulancat shkuan drejt ndërtesës ikonike në kryeqytetin francez, transmeton lajmi.net.

Imazhet treguan se burri kishte veshur një bluzë të bardhë dhe pantallona të shkurtra ndërsa tërhiqej drejt qiellit, dukej tejet i relaksuar.

Ndërsa u drejtua për në majë, një shpëtimtar që besohej të ishte pjesë e një njësie policie zbriti nga kulla duke përdorur litarë dhe një parzmore sigurie dhe e shoqëroi alpinistin në sigurinë relative, para se të arrestohej.

The climber did not have any safety equipmentOnce he reached the top he was arrested by police

Ndërtesa e qelqit dhe çelikut përfundoi në 1973, dhe mbetet ndërtesa më e lartë e këtij lloji në qendër të qytetit.

Alpinisti francez urban Alain ‘Spiderman’ Robert, 58-vjeçar, përdori duart dhe këmbët e tij për t’u ngjitur në Kullën Montparnasse në 1995 dhe 2015.

Ngjitjet e tij kanë çuar në arrestimin e tij në shumë raste, por ai gjithashtu ka bërë disa ngjitje të sponsorizuara me leje të autoriteteve. /Lajmi.net/

Lexo të tjera