Sport

Ander Herrera është lojtari i parë që flet për Superligën Evropiane

0
ander-herrera-eshte-lojtari-i-pare-qe-flet-per-superligen-evropiane

Herrera në një mesazh të publikuar në rrjetin e tij social, Twitter, ka dhënë mendimet dhe ndjenjat e tij me krijimin e ligës së re, transmeton lajmi.net.

“Unë rashë në dashuri me futbollin e fitozëve, me ëndrrën që të shoh klubin që dua të luftojë me të mëdhenjtë” tha ai.

“Nëse kjo Superliga Evropiane ndodhë, ato ëndrra do të përfundojnë”, shtoi ai.

“Unë besoj në një Ligë e Kampionëve të reformuar, dhe jo të pasurit të marrin atë që kanë krijuar njerëzit, që është sporti më i bukur në planet”, përfundoi Ander Herrera./Lajmi.net/

Lexo të tjera