Lajme

Anglia vendos karantinë për udhëtarët nga Turqia dhe Polonia

0
anglia-vendos-karantine-per-udhetaret-nga-turqia-dhe-polonia

“Kjo masë, që ka të bëjë gjithashtu me ishujt holandezë Bonaire, Saint Eustache dhe Saba, do të zbatohet nga ora 03:00 GMT të shtunën”, tha ministri britanik i Transportit, Grant Shapps në Twitter, raporton ATSh.

Britania e Madhe, vendi më i goditur në Europë nga virusi, me më shumë se 42 000 vdekje, po përpiqet të mbrojë veten nga rastet e reja të COVID-19 nga jashtë vendit.

Lexo të tjera