Sport

Arrihet akordi, Luis Suarez mund të quhet lojtar i Atletico

0
arrihet-akordi,-luis-suarez-mund-te-quhet-lojtar-i-atletico

Epoka e tij te Barcelona duket se ka marrë fund, dhe sulmuesi uruguaian ka shkëputur kontratën për t’u bashkuar me Los Colchoneros.

Barca dhe Atletico kanë rënë dakord për strukturën e transferimit, që nuk do të ketë një çmim fiks, por do të paguhet përmes bonueseve të përfshira në kontratë, raporton Rac1.

Suarez pritet të përfitojë 9 milionë euro në sezon me ekipin e ri, pesë më pak se sa fitonte te Blaugranët. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera