Bota

Asnjë i vdekur dhe 42 raste të reja me koronavirus në Kosovë

0
asnje-i-vdekur-dhe-42-raste-te-reja-me-koronavirus-ne-kosove

Lajm edhe më i mirë është fakti se as sot nuk ka asnjë të vdekur brenda kësaj periudhe kohore nga COVID-19, shkruan lajmi.net.

Këtë e ka bërë të ditur vet ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj me anë të një postimi në Facebook, teksa ka shprehur gatishmërinë për të raportuar në komisionin për shëndetësi për menaxhimin e pandemisë.

Postimi i plotë:

Me shkresë zyrtare e kam njoftuar Komisionin për Shëndetësi për gatishmërinë time për të raportuar rreth Menaxhimit të pandemisë dhe Legjislacionin në procedurë lidhur me sektorin e shëndetësisë.

Sot, lakorja e situatës së pandemisë për 24 orët e fundit, është e kënaqshme. Nuk ka asnjë rast të vdekjes së pacientëve nga Covid 19, ndërsa 42 kanë rezultuar pozitiv. /Lajmi.net/

Lexo të tjera