Fun

Astronautët planifikojnë të votojnë nga hapësira për zgjedhjet presidenciale në SHBA

0
astronautet-planifikojne-te-votojne-nga-hapesira-per-zgjedhjet-presidenciale-ne-shba

Rubins është aktualisht jashtë Moskës në Star City, Rusi, duke u përgatitur me dy kozmonautë për një lëshim në mes të tetorit dhe një qëndrim gjashtë-mujor në ISS, shkruajnë mediet britanike, transmeton lajmi.net.

“Unë mendoj se është me të vërtetë e rëndësishme për të gjithë të votojnë,” tha Rubins.

Astronautët e NASA-s kanë votuar më parë nga hapësira, në zgjedhjet e kaluara presidenciale.

Astronauti i NASA-s David Wolf u bë i pari amerikan që votoi në hapësirë teksa ishte në Stacionin Hapësinor Rus. /Lajmi.net/

Lexo të tjera