Sport

Atalanta befason Liverpoolin dhe hap “luftën” në grupin D

0
atalanta-befason-liverpoolin-dhe-hap-“luften”-ne-grupin-d

U desh të pritej deri në minutën e 60’, për golin e parë në këtë ndeshje, të shënuar nga Josip Ilicic, që kaloi në epërsi 0-1 Atalantën.

Robin Gosens në minutën e 64’, shënoi për 0-2.

Me këtë fitore, Atalanta numëron shtatë pikë, aq sa ka edhe Ajax i vendit të dytë, ndërsa Liverpool me nëntë pikë, kryeson në grup./Lajmi.net/

Lexo të tjera