Fun

Atje ku dielli mungon 100 ditë: Kërkohet një pronar për kafiterinë më veriore të botës

0
atje-ku-dielli-mungon-100-dite:-kerkohet-nje-pronar-per-kafiterine-me-veriore-te-botes

I pozicionuar në ish qytetin e minatorëve të Svalbard, vetëm 1000 km larg Polit të Veriut, ky bar i veçantë iu ka shërbyer pije dhe ushqime për dekada eksploruesve më të fortë të Arktikut.

Me temperaturat në dimër që arrijnë deri në -18 gradë Celsius, pub-i është një vend shumë i frekuentuar nga 3000 banorët e qytetit dhe 70 mijë turistët që vizitojnë arkipelagun e Arktikut.

Tashmë ai është vendosur në shitje dhe çmimi i tij është vetëm një milion euro. /Lajmi.net/

Lexo të tjera