Sport

Atletico Madrid konfirmon lëndimin e Suarezit

0
atletico-madrid-konfirmon-lendimin-e-suarezit

Gjatë stërvitjes së sotme te “Los Rijoblancos”, uruguaiani pësoi lëndim muskulor, transmeton lajmi.net.

Komunikata e plotë e Atleticos:

“Luis Suarez pësoi lëndim muskulor në këmbën e majtë. Lojtari ynë u ndje i shqetësuar gjatë stërvitjes dhe pas testeve të bëra nga klubi mjekësor u konfirmua i lëndimi i uruguaianit”, shkruhet në komunikatë.

Ky lëndim është vërtet lajm i tmerrshëm për Atleticon sidomos tani që është duke afruar fundi i sezonit./Lajmi.net/

Lexo të tjera