Bota

Azerbajxhani publikon pamjet e shkatërrimit të mjetit ushtarak të armenëve

0
azerbajxhani-publikon-pamjet-e-shkaterrimit-te-mjetit-ushtarak-te-armeneve

Bakuja dhe Jerveani akuzojnë njëra-tjetrën për konfliktin e armatosur që po zhvillohet në Nagorno-Karabak, zonë kjo në të cilën kanalizohen tubacionet botërore të naftës dhe gazit, përcjell lajmi.net.

Krerët armenas e kanë shfaqur gjendje lufte dhe po vazhdon mobilizimi, derisa në Azerbajxhan është vënë ora policore dhe pjesërisht ka filluar mobilizimi.

Në anën tjetër bashkësia ndërkombëtare u ka bërë thirrje të dyja palëve të përmbahen ushtarakisht. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera