Sport

Ballinat e gazetave botërore në lidhje me lamtumirën e Maradonës: Qaj për mua, Argjentinë!

0
ballinat-e-gazetave-boterore-ne-lidhje-me-lamtumiren-e-maradones:-qaj-per-mua,-argjentine!

Maradona bëri karrierë të madhe në Evropë, dhe kjo ka bërë që gazetat e këtyre vendeve të zënë ballinat e tyre me legjendën e futbollit argjentinas.

“Qaj për mua, Argjentinë”, është titulli i Mundo Deportivos, gazetës spanjolle.

Ndryshe nga gazetat në Evropë, ato në Argjentinë u morën edhe me përplasjet mes policisë dhe tifozëve, që përcolli ditën e homazheve që u bënë për Maradonën në Bounes Aires./Lajmi.net/

Lexo të tjera