Uncategorized

Barack dhe Michelle Obama sot festojnë përvjetorin e 28-të të martesës

0

Sot është një ditë tejet e rëndësishme për çiftin Obama, shkruan lajmi.net.

Kjo pasi ata festojnë përvjetorin e 28-të të martesës dhe me këtë rast i kanë bërë dedikimin emocional njëri-tjetrit për këtë datë të veçantë.

“28 vjet me këtë. Unë e dua Barack Obama për buzëqeshjen, karakterin dhe dhembshurinë e tij. Pra, shumë mirënjohëse që e kam atë si një partner përmes gjithçkaje që jeta na hedh. Dhe këtë vit, ne kemi një kërkesë për ju – zgjidh një person në jetën tënde që mund të mos votojë dhe sigurohu që ta votojnë. Na trego në komente! Ky është një mesazh përvjetori i llojit më të mirë. Të dua, Barak”, ka shkruar Michelle në Instagram.

E më pas nuk ka munguar dedikimi i Obamës i cili ka zgjedhur fjalët më të mira për ta uruar.

“Edhe me gjithçka që po ndodhte, doja të merrja një moment për t’i thënë gëzuar përvjetorin dashurisë sime të jetës. Çdo ditë me Michelle Obama më bën një burrë më të mirë, një baba më të mirë dhe një njeri më të mirë”, u shpreh Barack në postimin e tij./Lajmi.net/

Lexo të tjera