Sport

Barca dhe Man City 5 milionë euro larg marrëveshjes për Eric Garcia

0
barca-dhe-man-city-5-milione-euro-larg-marreveshjes-per-eric-garcia

Faza e mbrojtjes vazhdon të jetë problematike te skuadra e Barcelonës, me katalanët që po mendojnë edhe për një përforcim në ditën e fundit të merkatos.

Eric Garcia i Manchester City është dëshira kryesore e skuadrës, përfshirë edhe trajnerin Ronald Koeman.

Megjithatë, sipas ‘RAC1’, transferimi i Garcias te Barca po komplikohet, transmeton lajmi.net.

Man City vazhdon të kërkojë 20 milionë euro për kartonin e lojtarit, kurse Barca është larg me ofertën.

Skuadra nga ‘Camp Nou’ ka ofruar 5 milionë euro, plus 10 milionë euro si bonuse, që në total i bie 15 milionë euro.

Lojtari ka shprehur dëshirën të kthehet në ‘Camp Nou’, ku më parë ishte vetëm si pjesë e akademisë së skuadrës ‘Blaugrana’. /Lajmi.net/

Lexo të tjera