Sport

Barcelona arrin marrëveshje personale me Max Aarons

0
barcelona-arrin-marreveshje-personale-me-max-aarons

20 vjeçari, mbrojtës i krahut të djathtë thuhet se ka biseduar me trajnerin e ri të Barçës, Ronald Koeman gjatë një ndeshje me Evertonin disa vite më parë ku tekniku holandez i kishe thënë se ishte i impresiunouar me potencialin e tij.

“Sport” tutje shton se klubi do të pranojë ofertën si huazim me obligimin e blerjes për 20 milionë euro vitin e ardhshëm.

Ndërkohë, marrëveshja personale mes përfaqësuesve të lojtarit dhe klubit spanjoll veçse është arritur. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera