Sport

Barcelona me dy gola të shpejtë, shënojnë Griezmann dhe de Jong

0
barcelona-me-dy-gola-te-shpejte,-shenojne-griezmann-dhe-de-jong

Pjesa e parë u mbyll pa gola ndërmjet skuadrave, shkruan lajmi.net.

Por, në pjesën e dytë, ishte Franke de Jong i cili dhuroi një asistim për Antoine Griezmann i cili shënoi në min (60’) për të zhbllokuar rezultatin në Estadio de La Cartuja.

Pas vetëm tre minutash, përkatësisht në min (63′) Frankie de Jong dyfishoi epërsinë për “Blaugranët”.

Rezultati momental, Athletic Bilbao 0-2 Barcelona./Lajmi.net/

Lexo të tjera