Sport

Barcelona – Ossasuna, formacionet zyrtare

0
barcelona-–-ossasuna,-formacionet-zyrtare

 

“Blaugranët” kanë vetëm një fitore, një barazim dhe tre humbje në pesë ndeshjet e fundit në La Liga dhe gjenden në pozitën e 14-të me gjithsej 11 pikë.

Ossasuna është një pozitë më poshtë me pikë  të barabarta me Barçën, edhe këta të fundit kanë regjistruar vetëm një fitore, dy barazime dhe dy humbje në pesë ndeshjet e fundit.

Për Barcelonën është kthyer Messi, ndërsa mungojnë nga lëndimi: Ansu Fati, Gerard Pique, Sergio Roberto, Samuel Umtiti.

 

Formacioni i Barcelonës:

Ter Stegen, Dest, Griezmann, Braithewaite, Messi, Coutinho, Lenglet, Pedri, Jordi Alba, Mingueza.

 

Formacioni i Ossasunës:

XI Oficial #Osasuna: Herrera, Nacho Vidal, Roncaglia, Navas, Unai García, Jony, Oier, Moncayola, Íñigo, Rubén García,Budimir/Lajmi.net/

— PICA O PLOMO (@PicaPlomo) November 29, 2020

Lexo të tjera