Sport

Bayern transferon Odoin në formë huazimi, me obligim blerjeje në vitin 2021

0
bayern-transferon-odoin-ne-forme-huazimi,-me-obligim-blerjeje-ne-vitin-2021

Skuadra e Chelsea është gati të heq dorë nga kartoni i Callum Hudson-Odoi, për ta lënë lojtarin t’i bashkohet Bayernit.

Bavarezët pritet ta transferojnë lojtarin fillimisht në formë huazimi, transmeton lajmi.net.

Ky huazim do të përcillet me obligim për blerjen e kartonit, mëson ‘Goal’.

Bavarezët kanë tentuar për lojtarin tashmë në tri merkatot e fundit dhe duket se kësaj radhe do të finalizojnë marrëveshjen.

19 vjeçari i Chelsea ka edhe katër vite kontratë me ‘Blutë’ e Londrës. /Lajmi.net/

Lexo të tjera