Lajme

Bëhen bashkë Veseli dhe Thaçi, me ta edhe Adem Grabovci, Sylejman Selimi e Sami Lushtaku

0

Bëhen bashkë Veseli dhe Thaçi, me ta edhe Adem Grabovci, Sylejman Selimi e Sami Lushtaku

Deptueti i PDK-së, Abelard Tahiri ka publikuar një fotografi në Facebook ku shihen disa nga figurat kyçe të PDK-së, mes tyre edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Aty prezent janë edhe Sylejman Selimi, Adem Grabovci, Sami Lushtaku dhe Kadri Veseli.

Tahiri në Facebook ka shkruar se është krenar me brezin e njerëzve që themeluan Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

“Përgjithmonë krenar me brezin e njerëzve që themeluan Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, dhe përmes luftës për liri, e vunë në vend sakrificën dhe të drejtën e popullit tonë, për Kosovën shtet të pavarur e sovran. UÇK🇽🇰🇦🇱”, ka shkruar ai në Facebook, përcjellë “Bota sot”./BS

Lexo të tjera