Rozë

Bella Hadid shet rezidencën e saj në New York për 6.8 milionë dollarë

0
bella-hadid-shet-rezidencen-e-saj-ne-new-york-per-6.8-milione-dollare

Supermodelja, 24-vjeçare shet apartamentin Big Apple për 6.5 milion dollarë, sipas The New York Post, transmeton lajmi.net.

Hadid bleu apartament në muajin dhjetor 2019 nga Joe & themeluesi i kafesë Jupar Kaspar Basse për 6.1 milion dollarë.

Hapësira industriale u ndërtua në 1877 dhe dikur ishte një sallë ekspozite e vjetër mëndafshi,  tani është një shtëpi plotësisht funksionale me dy dhoma gjumi dhe dy banja.

 

Theksojmë se, Zayn Malik, i cili ka një fëmijë me motrën e Bella, Gigi, nxori një rezidencë të ngjashme në shitje.

Malik bleu apartament nën çati për 10 milion dollarë në mars 2018, menjëherë pas ndarjes me Gigi, megjithëse, ndryshe nga Gigi, ai e shiti atë.

Regjistrat e pronës zbuluan se Malik shkarkoi shiti për 9.45 milion dollarë në janar 2020, pasi e renditi fillimisht për 10.8 milion dollarë në korrik 2019.

Hapësira gjithashtu mburret me një tarracë private në tavane për kokteje natën vonë nën dritën e hënës.

Ndërtesa u shndërrua në një kooperativë në 2016 dhe struktura gjashtë katëshe e cila posedon vetëm 14 njësi në total për ekskluzivitetin maksimal.

Bella Hadid është beqare qysh se nga ndarja me The Weeknd, depoja moderne ka dysheme druri dhe kolona të ekspozuara që mbështjellin hapësirën dhe theksojnë tavanet me tulla.

Shtrirja e dyshemesë së hapur lejon Bella të lëvizë me lehtësi nëpër hapësira të ndryshme, kuzhina të çon pa probleme në një dhomë të gjerë të jetesës me një dhomë të plotë ngrënie dhe zyrë shtëpie përgjatë rrugës.

Kuzhina ka një ishull prej mermeri dhe pajisje të çelikut të fshehur që futen me stil në dollapët me porosi.

E përsosur për tu argëtuar, poshtë shkallës qëndron një bodrum vere me 100 shishe prapa dyerve të xhamit.

Hapësira është e mbushur me shumë gjëra personale të Bella-s, e cila tregoi qoshet e ndryshme të hapësirës në Instagram.

Të dy dhomat e gjumit janë të vendosura në katin e parë, mjeshtri ka një shëtitje masive në dollap dhe një banjo të bashkangjitur me një fole lundruese dhe lavaman, dush xhami të përmasave të mëdha./Lajmi.net/

Lexo të tjera