BotaLajme

Biden e thellon epërsinë kundër Donald Trump

0

Joe Biden e ka thelluar epërsinë kundër Donald Trumpit.

Për momentin, Biden ka arritur 248 vota elektorale dhe i duhen vetëm edhe 22 për të siguruar fitorën, transmeton Indeksonline.

Trump ka për momentin, 214 vota elektorale dhe duket se është duke e humbur garën.

Biden arriti fitore në shtetin e Maines dhe Wisconsin, duke ju afruar më shumë fitores./Indeksonline/

Lexo të tjera