Rozë

Bill dhe Melinda Gates kanë punuar drejt divorcit të tyre që nga viti 2019

0
bill-dhe-melinda-gates-kane-punuar-drejt-divorcit-te-tyre-qe-nga-viti-2019

Të dielën, Journal raportoi se një faktor në shkatërrimin e martesës 25-vjeçare të Gateses ishin zbulimet se Bill Gates kishte kaluar kohë me Jeffrey Epstein, një i dënuar trafikant seksi i të miturve, sipas njerëzve të njohur me këtë çështje dhe një ish-punonjës të Fondacionit Bill & Melinda Gates, shkruan CNN.

Melinda Gates kishte shqetësime në lidhje me marrëdhëniet e burrit të saj me Epstein që në vitin 2013, tha ish-punonjësi për Journal, transmeton lajmi.net.

Ajo u takua me avokatët e divorcit në 2019, duke thënë në atë kohë se martesa e saj ishte “prishur në mënyrë të pakthyeshme”, sipas burimeve dhe dokumenteve që gazeta shqyrtoi.

CNN Business kontaktoi përfaqësuesit për Melinda dhe Bill Gates të hënën, duke kërkuar komente në lidhje me raportin e Journal, por nuk mori menjëherë përgjigje.

Çifti zyrtarisht njoftoi ndarjen e tyre në mediat sociale më 3 maj, duke thënë, “Ne nuk besojmë më se mund të rritemi së bashku si çift në këtë fazë të ardhshme të jetës sonë”.

Journal kishte pyetur Bill Gates në lidhje me marrëdhëniet e tij me Epstein në një intervistë në shtator 2019. Ai tha, “Unë e takova. Unë nuk kisha asnjë marrëdhënie biznesi apo miqësi me të”.

Të premten, zëdhënësi i Bill Gates i tha Journal se ai qëndron pranë asaj deklarate të vitit 2019 dhe nuk pranoi të komentonte më tej. Zëdhënësi i Melinda Gates nuk iu përgjigj pyetjeve të gazetës në lidhje me arsyet e saj për të kërkuar divorcin, tha ajo.

Melinda Gates dhe këshilltarët e saj ligjorë mbajtën disa thirrje në tetor 2019 pasi New York Times raportoi se Bill Gates ishte takuar me Jeffrey Epstein në disa raste, sipas dokumenteve të shqyrtuara nga Journal.

Ai artikull i New York Times tha se “duke filluar në vitin 2011, Bill Gates u takua me Jeffrey Epstein në shumë raste përfshirë të paktën tre herë në shtëpinë e qytetit të Manhattanit të Epstein, dhe të paktën një herë të qëndronte vonë natën”, sipas intervistave me më shumë se një duzina njerëz të njohur me marrëdhëniet dhe dokumentet e shqyrtuara nga Times.

Duke komentuar për atë artikull, zëdhënësi i Bill Gates i tha Times se dyshja ishin takuar për të diskutuar filantropinë. “Bill Gates pendohet që u takua ndonjëherë me Epstein dhe e pranon se ishte një gabim në gjykim për ta bërë këtë,” tha zëdhënësi.

Ndërsa Melinda Gates zyrtarisht bëri kërkesë për divorc në shtetin e Uashingtonit javën e kaluar, tashmë ka një kontratë ndarjeje. Kjo lloj marrëveshje është tipike në divorcet që përfshijnë çifte me vlerë të lartë neto./Lajmi.net/

Lexo të tjera