Fun

Bill Gates paralajmëron për një problem më të madh sesa koronavirusi

0
bill-gates-paralajmeron-per-nje-problem-me-te-madh-sesa-koronavirusi

“Nuk ka një vaksinë për t’i dhënë fund ndryshimit klimatik”, ka thënë Gates për “Bloomberg”, transmeton lajmi.net.

Sipas tij, problemi mjedisor do të jetë shumë më i madh sesa problemet që ka shkaktuar këtë periudhë Covid-19.

Gates duket pesimist në këtë aspekt. Ai deklaroi se “shumica e ekonomisë së botës (transport, industri, ndërtim, elektricitet dhe agrikulturë) është burim emetimesh të dëmshme. Për shumë prej tyre nuk ka asnjë zgjidhje”. /Lajmi.net/

Lexo të tjera