Sport

‘Bomba’ e merkatos, Milot Rashica te Bayer Leverkusen

0
‘bomba’-e-merkatos,-milot-rashica-te-bayer-leverkusen

Sipas informacioneve nga WESER-KURIER, Rashica tashmë ka mbërritur në Leverkusen, ku janë përpunuar modalitetet e fundit, përcjell lajmi.net.

Rashica tashmë i kishte bërë një kërkesë të qartë Werderit në pranverë, dhe për një kohë të gjatë RB Leipzig ishte synimit i lojtarit kosovar.

Në fund, megjithatë, të dy klubet nuk ranë dakord, e cila është arsyeja pse gjithnjë e më shumë rezultoi një bllokim.

Tashmë, duket gjithçka drejt finalizimi pasi Leverkusen ka rënë dakord me lojtarin dhe ekipin e Werder, që pritet të humb yllin e dytë të ekipit pas shitjes së Davy Klassen. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera