Sport

‘Bomba’ e radhës te Barcelona, Koeman i komunikon Riqui Puig se nuk e ka në plan për sezonin e ardhshëm

0
‘bomba’-e-radhes-te-barcelona,-koeman-i-komunikon-riqui-puig-se-nuk-e-ka-ne-plan-per-sezonin-e-ardhshem

Mesfushori i talentuar, i cili ka mbetur jashtë listës për trofeun Gamper këtë të shtunë kundër Elche, duhet të kërkojë një ekip nga këtu deri në fund të merkatos.

Holandezi i ka komunikuar Riquit se ai nuk hyn në planet e tij për sezonin që do të fillojë dhe prandaj gjëja më e përshtatshme është që ai të largohet, e cila ishte një surprizë për lojtarin, i parë nga tifozët dhe një pjesë e klubit si një nga premtimet më të mëdha nga La Masia.

Riqui, i cili nuk u pëlqye as nga Valverde, pa se si statusi i tij ndryshoi me ardhjen e Quique Setién, megjithëse paraqitjet e tij me ekipin ishin të parregullta.

Ai ishte i kënaqur me debutimin që i dha Quique por gabimi i tij në Ibiza bëri që të mungonte disa ndeshje.

Me kalimin e kohës, ai fitoi hapësirën e tij derisa startoi kundër Celta dhe Atlético de Madrid dhe në tre ndeshjet e fundit në kampionat. Kundër Napolit dhe Bayernit ai nuk luajti. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera