Sport

Brighton 1:3 Chelsea – notat e lojtarëve

0
brighton-1:3-chelsea-–-notat-e-lojtareve

‘Blutë’ kanë treguar një paraqitje mjaft të mirë, ku vëmendja sigurisht shkoi te dy debutuesit, Kai Havertz dhe Timo Werner, shkruan lajmi.net.

Werner pati një paraqitje tejet solide, duke u vlerësuar me 7.3, kurse Kai Havertz ishte diçka më dobët, duke marrë notën 6.8.

Ylli i ndeshjes ishte mbrojtësi i djathtë i Chelsea, Reece James, gjithnjë sipas vlerësimeve të ‘WhoScored’.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell vlerësimet për lojtarët që u aktivizuan në këtë ndeshje. /Lajmi.net/

Lexo të tjera