Rozë

Britney Spears i quan ‘hipokrite’ dokumentarët në lidhje me jetën e saj

0
britney-spears-i-quan-‘hipokrite’-dokumentaret-ne-lidhje-me-jeten-e-saj

Britney Spears i ka quajtur “hipokrite” dokumentarët për konservatorizmin e saj, sepse ato përjetësojnë interesin e medias në jetën e saj, shkruan BBC, transmeton lajmi.net.

“Ata kritikojnë mediet dhe më pas bëjnë të njëjtën gjë,” shkroi këngëtari në një postim në Instagram të hënën.

Ajo shtoi: “Pse të nxjerr në pah kohët më negative dhe më traumatike në jetën time nga shumë më parë?”.

Komentet e saj pasojnë transmetimin e dy filmave që përqendrohen në konservatorizmin nën të cilin ka qenë që nga viti 2008.

E para, “Framing Britney Spears”, u lansua nga New York Times në shkurt dhe shqyrtoi se si këngëtarja është trajtuar nga media dhe ata përreth saj.

Një e dytë, “The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship”, u publikua nga BBC në fundjavë.

Dokumentari u vu në dispozicion në iPlayer dhe do të shfaqet në BBC Two të mërkurën.

Një tjetër dokumentar është aktualisht në zhvillim në Netflix, ndërsa një i katërt raportohet se po planifikohet nga vetë këngëtarja.

Sipas postimit të së hënës, megjithatë, Spears nuk është e lumtur të shikojë çështjet e saj ligjore dhe të kaluarën e saj shpesh të trazuar të shqyrtuar rishtas.

“Kaq shumë dokumentarë për mua këtë vit me jetën e njerëzve të tjerë në jetën time,” shkroi këngëtarja në një mesazh, të mbushur me emoji.

“Këta dokumentarë janë kaq hipokritë … ata kritikojnë mediet dhe pastaj bëjnë të njëjtën gjë? Dreq … Unë nuk e di, por jam e kënaqur t’ju kujtoj të gjithëve se megjithëse kam pasur disa periudha të vështira në jetën time. Unë kam pasur kohë më të mahnitshme në jetën time dhe fatkeqësisht miqtë e mi … Unë mendoj se bota është më e interesuar për negativen”.

Ajo shtoi: “A nuk supozohet se kjo është një biznes dhe shoqëri në lidhje me të ardhmen? Pse të nxjerr në pah kohët më negative dhe më traumatike në jetën time nga përgjithmonë më parë?”

Postimi i saj u shoqërua me pamje të vallëzimit të saj me energji me Boite En Argent nga këngëtarja franceze Indila. /Lajmi.net/

Lexo të tjera