Lajme

Bytyçi i PDK-së i replikon Bekë Berishës për fjalimin e djeshëm në Kuvendin e Kosovës

0
bytyci-i-pdk-se-i-replikon-beke-berishes-per-fjalimin-e-djeshem-ne-kuvendin-e-kosoves

Bytyçi në ironi e sipër i ka thënë Berishës se për vendime politike duhen pompa e muskuj dhe jo tru e logjikë.

Në këtë kritikë të tij, anëtari i PDK-së ka përmendur edhe pozitën e presidentit, të cilën tashmë hapur e kërkon kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj.

“Fiks në praktikë siç duket logjika e atyre që mendojnë me muskuj e flasin pa racionalitet, tash paramendone një president të tillë!”, ka shkruar Bytyçi.

Disa deputetë injorancën dhe mosdijen e paraqesinë si vlerë edhe atë në seancë parlamentare. Ndërsa bartja e syzeve na…

Posted by Avni Bytyci on Saturday, November 14, 2020

Lexo të tjera