Lajme

Bytyçi për deklaratën e Mustafës për Rugovën: E ktheu Kosovën në kohën e Rrahman Morinës

0

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa e ka komentuar arrestimin e djeshëm të nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova.

I pari i LDK-së, thotë se dyshojnë që arrestimi i Rugovës është bërë për nacionalizëm dhe irredentizëm.

Pas kësaj deklarata ka reaguar profesori universitar, Enver Bytyçi përmes një shkrimi në facebok ai ka shkruar që me këtë deklaratë Mustafa në kthehu në kohën e Rrahman Morinës, transmeton “Bota sot”.

Postimi i plotë

Isa Mustafa dyshon se Haki Rugova është arrestuar për irredentizëm!
E ktheu Kosovën në kohën e Rrahman Morinës!/BS

Lexo të tjera