Sport

Caktohet data kur dhe ku do zhvillohet Superkupa e Italisë mes Napolit dhe Juventusit

0
caktohet-data-kur-dhe-ku-do-zhvillohet-superkupa-e-italise-mes-napolit-dhe-juventusit

Ndeshja e madhe mes kampionit të Seria A dhe fituesit të Kupës së Italisë do zhvillohet në “Mapei Stadium”.

Napoli dhe Juventus janë takuar dy herë në Superkupën e Italisë në të kaluarën me “Bianconerët” që fituan një herë në vazhdime, derisa herën tjetër “Napolitanët” u ‘hakmerren’ duke i mposhtur në penallti.

Është hera e katër që Napoli është pjesëmarrëse në Superkupën e Italisë dhe deri me tani ka fituar dy herë në tri paraqitje.

Ndërsa, Juventus e ka fituar tetë herë dhe humbur shtatë herë në 15 paraqitje./Lajmi.net/

Lexo të tjera