Sport

Ceferin konfirmon: Do të ketë sanksione për lojtarët që marrin pjesë në Superligë

0
ceferin-konfirmon:-do-te-kete-sanksione-per-lojtaret-qe-marrin-pjese-ne-superlige

Presidenti i UEFA-së, Alexander Ceferin, ka dhënë një mesazh të qartë për të gjithë lojtarët që paraqiten në Superligën Evropiane, transmeton lajmi.net.

Ceferin konfirmoi fuqishëm mesazhin e tij për të gjithë lojtarët e kësaj lige që do të ketë pasoja për ta.

“Ne jemi të bashkuar në kundër këtij projekti pamend, lojtarët që do të luajnë në këtë ligë do të përjashtohen nga Kupa e botës dhe nga Kampionati Evropian”, tha Ceferin./Lajmi.net/

 

 

Lexo të tjera