Sport

Chelsea deklason Barnsley, Havertz shënon ‘het-trik’

0
chelsea-deklason-barnsley,-havertz-shenon-‘het-trik’

Ishte transferimi i kësaj vere, Kai Havertz, që pati ditën e tij, duke shënuar ‘het-trikun’ e parë për Chelsean.

Reprezentuesi gjerman shënoi në minutat 28’, 55’ dhe 66.

Tammy Abraham, Ross Barkley dhe Oliver Giroud ishin lojtarët e tjerë që shënuan në këtë fitore të thellë të Chelseas.

Tani Chelsea duhet të presë shortin për të mësuar kundërshtarin e radhës./Lajmi.net/

Lexo të tjera