Sport

Chelsea kualifikohet në gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve pas 7 viteve

0
chelsea-kualifikohet-ne-gjysemfinale-te-liges-se-kampioneve-pas-7-viteve

Edhe pse ndeshja e dytë çerekfinale mes Chelsea dhe Portos përfundoi me rezultat 1-0 në të mirë të Portos, mirëpo në fund skuadra nga Londra arriti kualifikimin, shkruan lajmi.net.

Në përgjithësi, Porto pati dominim të topit dhe shënoi golin në përfundimin e ndeshje përmes M.Taremi.

Skuadra e drejtuar nga Thomas Tuchel, kualifikohet në gjysëmfinale pasi nuk arriti një gjë të tillë në 8 vitet e fundit.

Gjysëmfinalisti i parë i këtij sezoni të Ligës së Kampionëve është Chelsea dhe po pret fituesin nga takimi Liverpool-Real Madrid për t’u njohur me kundërshtarin./Lajmi.net/

Lexo të tjera