Sport

Chiesa drejt Juventusit, Fiorentina gjen pasuesin e tij

0
chiesa-drejt-juventusit,-fiorentina-gjen-pasuesin-e-tij

Reprezentuesi italian mund të largohet nga Fiorentina për t’iu bashkuar Juventusit.

Gianluca di Marzio raporton se Fiorentina kanë identifikuar Jose Callejon si nënshkrim të mundshëm nëse largohet Federico Chiesa, përcjell lajmi.net.

33 vjeçari Callejon është aktualisht lojtar i lirë, pas qëndrimit prej shtatë vitesh te Napoli.

Sulmuesi i Bournemouth, Joshua King dhe ai i River Plates, Martinez Quarta, janë gjithë në radarin e Fiorentinës./Lajmi.net/

Lexo të tjera