Rozë

Daniel Craig flet pas shtyrjes së publikimit të “No Time To Die”

0
daniel-craig-flet-pas-shtyrjes-se-publikimit-te-“no-time-to-die”

Daniel Craig u konfirmua si i gjashti James Bond, pas 15 vitesh këtë muaj dhe ai ka fjalë të mira për personin që do ta zëvendësojë, shkruan The Sun, transmeton lajmi.net.

Aktori britanik publikoi paralajmërimin ndërsa po mbronte vendimin për shtyrjen e lansimit të filmit të 25-të në serinë e Bond, “No time To Die”, për shkak të COVID-19.
Ai ndoqi Cineworld duke thënë se vonesa çoi në mbylljen e përkohshme të vendeve.

Ai tha: “Kjo gjë është thjesht më e madhe se të gjithë ne. Ne thjesht duam që njerëzit të shkojnë dhe ta shohin këtë film në mënyrën e duhur dhe në mënyrë të sigurt”

“Kinematë në të gjithë botën janë të mbyllura për momentin dhe duan të lëshojnë filmin në të njëjtën kohë në të gjithë botën dhe kjo nuk është koha e duhur”, shtoi aktori.

“Pra, gishtat kryq, 2 prilli do të jetë data jonë”, përfundoi ai.

Pas xhirimit të “Spectre” të vitit 2015, Daniel tha se ai preferon të dëmtojë vetveten sesa të kthehet në rol. Por ai ka thënë që subjekti për filmin e ardhshëm ishte shumë i mirë për t’u refuzuar.

Duke folur në TV amerikan, Daniel shpjegoi: “Jam shumë i lumtur që u ktheva dhe e bëra këtë. Kishim shumë fije të lira që nuk i kishim lidhur.

“Historia, thjesht nuk u ndje e plotë dhe më duhej një pushim. E pranoj lirisht. Unë thjesht kisha nevojë ta largoja mendjen nga ajo për një kohë dhe një herë e pata dhe ne filluam të flasim për rrëfimet dhe gjërat që mund të bënim, ku mund ta merrnim atë. Unë isha si, ‘Shikoni, jam brenda. Le të bëjmë edhe një dhe ta përfundojmë historinë’, deklaroi Craig.

“Ne e filluam tregimin në Casino Royale dhe unë ndiej se kemi qenë të suksesshëm në vazhdimin e asaj historie gjatë gjithë rrugës”, tha ai.

Tom Hardy besohet të jetë kandidati kryesor për të marrë rolin, megjithëse një vendim nuk pritet të merret derisa të dalë filmi i fundit.
Për atë që do t’i thoshte pasardhësit të tij të Bond, Daniel shtoi: “Është një gjë e bukur, e mahnitshme. Lëje më mirë sesa e gjete”. /Lajmi.net/

Lexo të tjera